השתלת שיניים בלייזר

“אפקט הדומינו הדנטלי” התקדם לאחר מילוי השן, מעבר לשורש, לשבר אורכי, לתזוזה (איור 1).

שן מספר 13 הוחלפה בהשתלת שיניים מטיטניום. השתל הותאם למעשה (איור 2).

כעבור שישה חודשים נערכה תמיכה בהתאמה אישית ועטרה קבועה עובדה והודבקה לגבול.

שנה לאחר מכן, דומינו נוסף מוכן להתרסק על השן מס ’13. ריפוי, כיסים בגודל 10 מ”מ בחיטוט ואובדן התקשרות מקיפים את השתל. שתל פרי מפרק את המבנים התומכים של השתל המשוחזר ומחליף את המספר 13 (איורים 3 ו -4).

לרפואת שיניים בלייזר יש 2 תשובות לטיפול לפני השתלה: הסר את כתר השתל הקרמי לצורך גישה לניתוח והסרת טראומה של הסגר במהלך ההחלמה, וטכניקה כירורגית באמצעות פרוטוקול פרוטוקול שתל רב שנתי (LAPIP) (Millennium Dental Technologies).

אם לחולה שלך יש או חולי חניכיים, ההתקדמות מדביקה את השתלים ומפתחת שתל פרי. מצב זה עלול לגרום לכישלון ואובדן שתלים. התקדמות מסוימת של מחלת חניכיים קיימת אצל 80% מהמבוגרים עם השתלות שיניים. עלינו להגדיר מחלות חניכיים ולטפל בהשפעות אלו ובצרכים הטיפוליים הנחוצים לשמירה והגנה על בריאות הפה.

מחלת חניכיים היא זיהום ברקמות המקיפות שיניים טבעיות. זה נגרם על ידי הצטברות של חיידקים (רובד לטווח ארוך ומיקרופילם). זה מתקדם וגורם למבנים התומכים בשיניים להישבר. כאשר הרקמות התומכות נפגעות, מתפתחים כיסים סביב השיניים. ללא טיפול, חניכיים נוספות נהרסות והזיהום מתפשט לשורשים כדי להדביק עצם. אפילו שיניים בריאות משתחררות, נושרות או צריך להסיר אותן. דלקת חניכיים היא הגורם המוביל למבוגרים לאבד את שיניהם. דלקת חניכיים היא הצורה הקלה וההפיכה יותר של מחלת חניכיים. עדיין אין אובדן עצם.

שתל הוא דלקת חניכיים המופיעה סביב השתלת שיניים. מצב זה נובע מאובדן עצם; רקמה אדומה ומודלקת; נסיגת חניכיים; ובסופו של דבר אובדן השתל עצמו. אבחון וטיפול מוקדם חשובים להצלת השתל ולהחזרת כל הפה לבריאות. פרי השתל מתפתח מהיגיינת פה לקויה וסיבוכים ממצבים ומחלות מערכתיות אחרות.

כישלון של שתל כושל הוא הליך כירורגי להסרת הזיהום, הכאב והאנדוטוקסינים ואז לחידוש אובדן הרקמות והעצם התומכים בשתל. ניתוח חניכיים בלייזר פותח להשמדת פתוגני החניכיים הללו. הטיפול הספציפי הוא LAPIP (Millennium Dental Technologies) בעזרת ND: YAG (PerioLase MVP-7) לייזר בכדי לכוון ולהשמיד רעלים, להציל רקמות בריאות, ולאפשר לגוף להחלים. האזור. כל זאת מבלי לפגוע בתכונות השטח של שתלי טיטניום.

כל הטיפול בחניכיים נועד להרוג חיידקים, להפחית כיסים, לתקן נזקים ולחדש רקמות עצם והיקשרות. אם לא מטפלים במחלת חניכיים תתקדם.

תיק 1
אבחון ותכנון טיפול
נקבה בת 57 גילתה כאב ונפיחות ברבע השמאלי העליון (איור 1). כתר זירקוניה שכבתי (Prismatik CZ [תמונה דנטאלית לתמונה חדשה]) הוצמד למלט שרף (RelyX Unicem [3M]) 11 חודשים קודם לכן על מתקן טיטניום CAD / CAM מותאם אישית להחלפת שן מס ’13. A Biomet 3i T3 שתל מחודד בגודל 5/4 x 15 מ”מ הוכנס לאתר הקולטן ואפשר לשלב אותו באוסואין. ארבעה חודשים עברו לפני שבוצעו בדיקות מומנט ושחזור (איור 2). ו 4).