כאבים לאחר השתלת שיניים

אם לאחרונה הותקנת שתל דנטלי, ייתכן שאתה תוהה מתי אתה יכול לצפות שהכאב ואי הנוחות שלך ייפוגו לאחר הניתוח. ב- Precision Dental אנו מעוניינים שכל מטופלינו יידעו על טיפול לאחר הטיפול ותהליך הריפוי, בין אם קיבלת את השתל שלך מד”ר פקארד ובין אם לא. להלן מספר דברים שכדאי לדעת על תהליך ריפוי השתל, כאב לאחר ניתוח השתל וכמה זמן לוקח לחזור למצב נורמלי:

האם כאבים בשתלים דנטליים תקינים לאחר הניתוח?
כן. כמה כאבים ואי נוחות קלים הם נורמליים לאחר הטיפול. ב- PRECISION DENTAL, ד”ר פקארד משתמש בטכנולוגיה העדכנית ביותר ובטכניקות כירורגיות בכדי להבטיח שהפרוצדורה היא פולשנית מינימלית וללא כאבים. עם זאת, תהליך הצבת שתל דנטלי עדיין כרוך בניתוחי פה גדולים כדי ליצור פתח בחניכיים ולסת שבה ניתן למקם את השתל שלך.

זה נורמלי לחלוטין להרגיש קצת כאב ואי נוחות לאחר הניתוח כאשר חומרי ההקהות וההרגעה מתפוגגים. עם זאת, סביר להניח שתבחין בכאב, אי נוחות, נפיחות, חבורות ודלקות בסוף היום. דימום מסוים שכיח גם במהלך 24-48 השעות הראשונות לאחר הטיפול. עקוב אחר ההוראות שנתן לך רופא השיניים שלך כדי להבטיח שתשנה את הדיאטה והפעילויות שלך כראוי, ותתן לפה מספיק זמן להחלים.

כמה זמן ייקח לכאב מהשתל לרדת?
ברוב המקרים אי הנוחות תגיע לשיאה תוך כ3-5 ימים לאחר הטיפול ואז תחל להתפוגג יחסית מהר. בסוף השבוע הראשון שלאחר הניתוח שלך, אתה אמור להרגיש אי נוחות וכאב מעט, אם בכלל.

תסמינים אחרים כמו נפיחות, חבורות ודלקת צריכים להתחיל לדעוך לא מעט גם בשלב זה. תלוי כמה מהר את מחלימה, הפה שלך יתחיל להרגיש תקין שוב כ- 1-2 שבועות לאחר ניתוח הצבת השתל. בשלב זה, אתה לא צריך להרגיש יותר כאב, ואתה יכול לאכול את הדיאטה הרגילה שלך ולחדש פעילויות מאומצות כמו פעילות גופנית.

מה עלי לעשות אם אני מרגיש כאב חמור 2+ שבועות לאחר הניתוח?
יש לרפא את הרוב המכריע של חולי השתלת שיניים תוך כשבועיים לאחר הניתוח, אם כי יש צורך בעוד 3-6 חודשים בכדי להבטיח שהשתל ייקשר לחלוטין עם עצם הלסת שלך. אם אתה עדיין חווה כאב חמור ואי נוחות לאחר שבועיים, זה סימן שמשהו עלול להיות לא בסדר. היכנס לביקור כדי לקבל בחינה בעל פה ולקבוע את הגורם לכאבים שלך.

הבעיה הסבירה ביותר היא זיהום באתר השתלת השיניים. זה נדיר מאוד, אך יכול לגרום לדלקת וכאב סביב השתלת השיניים שלך. לעיתים קרובות ניתן לנקות ולחטא את אתר ההשתלה ולהשתמש באנטיביוטיקה כדי לחסל את הזיהום ולהציל את השתלת השיניים שלך.

גורם נדיר נוסף לכאב לאחר ההשתלה יכול להיות דחייה של השתלת השיניים בגוף. אם יש לך אלרגיה נפשית לא מאובחנת, גופך עלול לדחות את השתל, דבר שיכול למנוע ריפוי תקין ולגרום לכאב ואי נוחות.