שתלים דנטליים שנכשלו

אנו משתמשים בעוגיות ובטכנולוגיות דומות כדי להבין כיצד אתה משתמש באתר שלנו וליצור חוויות בעלות ערך רב יותר עבורך. למידע נוסף עיין במדיניות העוגיות שלנו. אתה יכול לשנות את ההעדפות שלך בכל עת באמצעות הכלי העדפות העוגיות שלנו.
לְקַבֵּל
לוגו קולגייט

רופא שיניים גבר וחולה הנבדקת תמונה רנטגן של שיניה.
סימנים להשתלת שיניים שנכשלה
מאמרים מובילים
האם כאב השתלת השיניים שלך תקין? | טיפול אוראלי בקולגייט
הדגמת טכניקת חוט דנטלי
שתלים דנטליים בפה מלא: 4 דרכים בהן הם משפרים את חיוכך
פרי השתלה והגנה על שתלי השיניים שלך
שתלים 101
כיצד לשמור על בריאות השיניים שלך
השתלות שיניים: החלפת שיניים קבועה שיש לקחת בחשבון
מאמרים נוספים
סקירה כללית
סקירה כללית

האנטומיה של שתל

זיהוי שתל כושל

גורמי סיכון להשתלת שיניים שנכשלה

יַחַס

הימנעות מסיבוכים

השתלות שיניים הן בדרך כלל פרוצדורות צפויות ומוצלחות מאוד. אך בדומה להליכי שיניים אחרים, יתכן שזה לא תמיד יעבוד. השתלת שיניים כושלת היא בדרך כלל מצב נדיר, אך אם זה קורה לך, אין צורך להיכנס לפאניקה. המשך לקרוא כדי ללמוד לזהות מתי השתלת השיניים החדשה שלך זקוקה להערכה נוספת.

האנטומיה של שתל
לרוב השתלות השיניים שלושה חלקים:

גוף שתל טיטניום המוחדר לעצם
התקשרות הנקראת abutment
כתר שמוצב לתמיכה ומיישר את השיניים שנותרו.
אם אפילו אחד משתחרר או נשבר, בעיות יכולות להתפתח בכל אחד משלושת החלקים הללו.

שתלים עשויים מתכת, אך זהו תהליך ביולוגי המכונה אוסואינטגרציה המאפשר להם לתפקד. במהלך שילוב אוסאואו, גופך מייצר תאי עצם חיים שיגדלו סביב משטח השתל ועגן אותו בעצם הלסת שלך. לאורך זמן עצם בריאה ממשיכה להקיף את השתל. אם אוס-אינטגרציה לא מתרחשת כמו שצריך, היא עלולה לגרום מדי פעם לבעיות לאחר ההשתלה.

זיהוי שתל כושל
כאשר עצם אינה צומחת כראוי סביב שתל, הסימן העיקרי הוא לעתים קרובות ניידות. בהתחלה, התנועה עשויה להיות קלה ומוכרת רק על ידי רופא שיניים, אך עם הזמן שתל שלא הצליח להשתלב ירגיש מתנדנד ויכול לנוע כשאתה לועס או מדבר. שתל שנכשל יהיה זז בעקביות.

סימנים אחרים להשתלת שיניים שאיבדה השתלבות אוסאואינטואינציה יכולים לכלול כאב, נפיחות או זיהום, אך לא תמיד זה המצב. אם רופא השיניים שם לב שהשתל שלך נייד, הם עשויים להמליץ ​​על צילום רנטגן כדי לבדוק את צמיחת העצם שלך. צילום רנטגן של שתל כושל עשוי להראות אובדן משמעותי של העצם סביב החלק המתכתי של השתל הדנטלי.

גורמי סיכון להשתלת שיניים שנכשלה
הצלחתו של הליך השתלת שיניים תלויה בגורמים רבים, אך הרגלים ומצבים רפואיים מסוימים יכולים להגדיל את הסיכון לשתל מנענע. מחלות חניכיים וברוקסיזם עלולים לפגוע בשתל שנרפא. מחלות כמו אוסטאופורוזיס שתוקפות את חוזק וצפיפות העצם יכולות להקשות על בורג השתל לעגן. טיפול מתמשך בסרטן עשוי גם להיות סיבה להשהות הליך השתלה, על פי מחקר שפורסם בכתב העת Journal of Clinical and Experimental Dentistry, מכיוון שטיפול בהקרנות לסרטן הראש והצוואר עשוי לעכב ריפוי עצם תקין.

חלק מהתרופות יכולות להוות אותך בסיכון לכישלון השתל. על פי חוקרים מאוניברסיטת באפלו, תרכובת בתרופות נוגדות דיכאון המשפיעה על קצב חילוף החומרים שלך בעצם עלולה לגרום לבעיות באינטגרציה של אנשים הנוטלים תרופות אלו.

מחקרים שפורסמו בכתב העת Journal of Dental Research מציינים גם כי עישון עלול להגביר את הסיכון לכישלון השתלת שיניים, תלוי היכן בפה מושתל השתל. רופא השיניים שלך עשוי לייעץ לך להפסיק לעשן לחלוטין או לפחות עד להשלמת שילוב העצם.

יַחַס
החדשות הטובות הן שאתה יכול להסיר השתלת שיניים כושלת בזמן הרדמה מקומית. אם העצם שלמה סביב מיקום השתל שהוסר, לא יהיה צורך בהשתלת עצם.

אם יש אובדן עצם, רופא השיניים שלך יכול להמליץ ​​על השתלת עצם כדי לשפר את האתר לפני החלפת השתל. לפני שתניח את השתל החדש שלך, השתלת העצם שלך תצטרך להחלים. במהלך הריפוי, רופא השיניים שלך ככל הנראה ידון בדרכים להפחתת גורמי הסיכון שגרמו לכישל השתל, כגון הפסקת עישון או המתנה להשלמת טיפול כלשהו בסרטן.

הימנעות מסיבוכים
לפני הצבת השתל, קיים דיון עם רופא השיניים על גורמי סיכון שיכולים להגביל את הצלחת השתלים שלך. שינוי במצבך הרפואי או בתרופות יכול להשפיע על ריפוי והשתלבות אוסאואינטואינציה, לכן יש ליידע תמיד את רופא השיניים או מומחה השיניים על כל שינוי במצב הבריאותי והרפואי שלך.

היגיינת פה טובה היא גם המפתח להימנעות מבעיות שתלים. צחצוח פעמיים ביום ושטיפה במי פה אנטיבקטריאליים יכולים לעזור לשמור על בריאות החניכיים ועל חיידקים במפרץ בזמן שהשן החדשה שלך מתמקמת במקום.